engagement gift medal settings
Potřebujete poradit?
Prodejna Filadelfie:
Dnes otevřeno 09:00-19:30
JK

Jak zjistit velikost prstenu?

Mnoho z nás toto řeší, převážně my muži, když chceme překvapit svoji milovanou prstenem, například zásnubním. Pokud tedy její velikost nevíte, existuje několik domácích spolehlivých rad.

Velikost prstenu je u nás v českých zemích jeho vnitřní obvod v milimetrech. Pokud má vaše milá doma už nějaký prsten, změřte jeho vnitřní průměr ideálně šuplerou, nebo přesným pravítkem. Změřený průměr pak vynásobte číslem pí (3,14) a získáte velikost. Nejrozšířenější velikost u mladších žen a dívek spíše štíhlejší postavy se pohybuje v rozmezí 51-54, záleží ale také na dispozicích ruky a dalších faktorech. Velkou roli hraje i velikost kloubu, protože prsten přes něj musí projít a tudíž pokud je-li větší než samotný prst za ním, volí se určitý kompromis mezi velikostí kloubu a části prstu, kde se prsten nosí.

Zaznamenal jsem také různé rady s měřením provázkem dokola, papírové kroužky, které si vystřihnete a další, tyto fungují jen částečně a samotný výsledek nebývá tak přesný. Nám k určení velikosti na dálku také pomůže, pokud například své milované vyfotíte ruku a s tím nám pošlete i foto celkové postavy. Troufnu si říci, že dokážeme pak velikost určit poměrně přesně a to díky našim letitým zkušenostem.

Co je však nejdůležitější, že se velikostí prstenu až tak detailně trápit nemusíte. Díky tomu, že si prsteny sami vyrábíme a poskytujeme i kvalitní servis, tak jsme u valné většiny prstenů schopni, pokud selžou naše rady, velikost bez problémů zdarma následně upravit.

Nejpřesněji změří prsten odborníci, ale je tu i jedna zajímavá novinka a praktická pomůcka - Multisizer. Rádi vám ho zdarma zašleme, stačí nám napsat. S jeho pomocí a přiloženým návodem velikost změříte poměrně přesně, je to jednoduché. Plastový kroužek s měřítkem se chová jako prsten a velikost pomocí pásku můžete posouvat a zkoušet. Naměřenou velikost vidíte skrz otvor s lupou.

                                                                                        

 Na závěr je důležité upřímně říci, že velikost se během života může měnit, někdy jen na určitá období. Vliv zde hraje léto a zima, zdravotní indispozice spojené s natékáním prstů, těhotenství, rozdíly ve váze a další. Proto se někdy volí i rozumný a vhodný kompromis ve velikosti. Rozhodně doporučujeme prst měřit a případně upravovat vždy, když je naše tělo ve stabilnějším životním období.

Přesto si s velikostí nevíte rady? Obraťte se na nás, rádi vám v tom poradíme. Váš

Dušan Mlynarčík

Související články

Péče o šperky Užitečné rady pro vás

Péče o šperky

Vážené dámy a pánové, vítáme vás u našeho prvního článku v blogu. Dostáváme vaše dotazy a také nás již delší dobu oslovují různá media s tématy z našeho oboru. Stejně tak přemýšlíme o tom, jak bychom vám a společnosti celkově předali naše letité profesní zkušenosti a dovednosti. A tak vznikl ucelený seriál a blog, konkrétně toto je první článek, který se zabývá péčí o šperky.

Přečtěte si více
Šperk jako investice Užitečné rady pro vás

Šperk jako investice

Rád bych vám předal svoji zkušenost, názor i historické ověření v oblasti významu šperku. Možná se ptáte, proč ve spojitosti se slovem investice. Vysvětlení je ale poměrně jednoduché a doufám, že tím vysvětlím i časté dotazy vás zákazníků nebo novinářů.

Přečtěte si více
Jak se vyznat v diamantech a jejich skutečné hodnotě Užitečné rady pro vás

Jak se vyznat v diamantech a jejich skutečné hodnotě

Možná jste si toho také všimli. Na první pohled dva stejné bílé diamanty a každý má úplně jinou cenu. A pokud jste ještě všímavější, neunikne vám, že základní parametry, tzv. 4C (váha, čistota, barva a brus) mohou mít úplně stejné. Kde je tedy zakopaný pes?

Přečtěte si více