Historie

První živnostenský list je úředně vydán Jitce Kudláčkové v roce 1991, kdy jí bylo 23 let. Historie firmy JK Jitka Kudlackova Jewels však začíná ještě o něco dříve.

Šikovné ruce

Jako malá byla Jitka velmi kreativní, ráda kreslila, vystřihovala, pletla, těšila se z jednoduchých nápadů a dostupných materiálů té doby. To vše za podpory její maminky Ludmily, která také stála u přihlášky k výučnímu oboru zlatník. V první polovině osmdesátých let dvacátého století po úspěšném absolvování talentových zkoušek se Jitka ocitá na prahu řemeslných dovedností práce s drahými kovy a stěžejní na této cestě jsou právě prvorepublioví mistři zlatnického řemesla, kteří v tu dobu předávájí ve výrobním družstvu Soluna své umění začínajícím učňům. Tradice zlatníků za první republiky byla věhlasná a Jitka je do dnešních dnů vděčná, že jí tehdy nic neodpustili. Zdá se, že důležitým momentem bylo i původní řemeslo otce Jitky Jaroslava Kudláčka, který se vyučil uměleckým kovářem, je zde totiž určitá podobnost v práci s kovem, i když to zlatnické řemeslo je o těch drahých.

pracovní stáž v exotické venezuele


Po vyučení se ovšem hned ke zlatnickému stolu nechodilo. A tak si Jitka v rámci státního podniku prošla administrativou, výstupní kontrolou, ale i prodejnou, což také později ocení při svém podnikání i když zároveň zjistí, že to není její parketa. K samotnému zlatnickému stolu tedy usedá ke konci devadesátých let a přichází rok 1989, změna režimu a Jitku to táhne ven do ciziny. Na počátku zmíněný rok 1991, spojený s vydáním prvního živnostenského listu, je také důležitý osobní mezník v živote Jitky Kudláčkové. V tom roce a dokonce na Valentýna se seznamuje s Dušanem Mlynarčíkem, svým pozdějším manželem a také společníkem. On také zprostředkuje Jitce nabídku na práci zlatnice v hlavním městě Venezuely - Caracasu. Jitka odjíždí v polovině roku 1991 otevírá se jí do té doby nevídaný svět. Práce s drahými kameny, mistrovství jihoamerických zlatníků a světový design. Sahá si na výjimečné šperky a má možnost je spoluvytvářet.  

první obchod


Po roce a půl se Jitka vrací zpět do Čech a to s velkým nadšením vyrábět a prodávat stejně jedinečné šperky jako mají ve světě. Začíná období budování vlastní klientely, zlatnický stůl je největším kusem nábytku v malém bytě Jitky a Dušana na pražském Smíchově. Oba dva si uvědomují, že půjdou krůček po krůčku a bude to dlouhá cesta. Přesto je myšlenka na vlastní realizaci silnější a tak v roce 1996 je otevřen první malý obchod se zlatnickou dílnou a to na Husitské ulici č.15 v Praze 3. Na to, že se jedná o velmi neobchodní ulici přijdou oba za několik měsíců, přesto zde prosperují díky klientele a také osobnímu přístupu k zákazníkům.

Každá zkušenost v podníkání stojí čas a peníze a v tu porevoluční dobu, kdy pokud nebylo kde načerpat vědomosti, to platilo dvojnásob. V roce 1998 se tedy obchod stěhuje na nejrušnější část Žižkova, na Seifertovu ulici 48, kde již před tím malé zlatnictví bylo. Znamená to zvětšení počtu členů týmu postupně na deset, také spojení obchodu s dílnou v jednom místě je pro pružnost obchodu výborným tahem. V této době firma používá registrovaný název Šperky Jitka Kudláčková a stává se pomalu více strukturovanou. V sortimentu převládají vlastní designové kolekce zlatých šperků s pravými kameny, snubní a zásnubní prsteny, od dodavatelů převážně stříbrné a zlaté šperky a hodinky v módních designech. Roste stálá klientela a buduje se databáze zákazníků, kteří se spokojeni vracejí.

Palác Flora

Kolem roku 2000 je ve společnosti znát stoupající obliba nákupů v obchodních centrech, kterou pociťují negativně klasické kamenné obchody. Dušan s Jitkou proto přemýšlí jak dále a využívají nabídku na otevření ještě malého obchůdku ve vznikajícím centru Slovanský dům v centru Prahy. Je to zajímavá zkušenost, ovšem přichází zpráva, že na Floře se bude stavět významné obchodní centrum. Právě díky obchodu ve Slovanském domě jako dobré referenci dochází k uzavření smlouvy v chystaném Paláci Flora.V roce 2003 je tedy obchůdek ve Slovanském domě hlavně  díky malému prostoru uzavřen a firma otevírá nový obchod právě v Paláci Flora. Po celou tu dobu funguje obchod na Seifertově jako základna a výrobna, je však znát postupný pomalý pokles obratů a návštěvnosti, pravý opak se ale děje na Floře.

vlastní kolekce a renomované značky

Přichází období, kdy zákazníci ještě více oceňují originalitu, jedinečnost, přístup. To byly důležité změny a posouvání se dále v budování značky. Vzniká tak ve vlastní dílně  značka Tolerance, specializovaná na snubní a zásnubní prsteny, firma začíná vyrábět ucelené kolekce, které se znaží představovat v pravidlných obdobích. Stejně tak se v sortimentu prosazují renomované značky jako např. Miluna, Alo, Retofy... ve špercích a Marice Lacroix, Raymond Weil, Seiko...v hodinkách. V roce 2005 je zrekonstruován obchod na Seifertově ulici, kdy je využita časově delší dopravní výluka v této ulici.  

                                                                  

Nové logo a myšlenka

V roce 2006 se Dušan Mlynarčík a Jitka Kudláčková stávají manželi a po čase Jitka převezme i příjmení Mlynarčík. Jméno Kudláčková však zůstává stále i v novém názvu firmy JK Jitka Kudlackova Jewels hlavně pro silné povědomí na trhu a pro snadnější identifikaci a jednoduchost začíná být preferováno samotné i samotné JK z nového logotypu, který je představen počátkem roku 2009. Ještě před tím však již vzniká myšlenka na nové reprezentativnější prostory pro nový obchod s výrobou, protože na Seifertově je prostor již velikostně nedostačující, také parking v okolí je pro klienty velmi náročný. Začíná proto hledání vhodné lokality z vybraných míst vyhrává areál BB Centrum v Praze 4, konkrétně nově chystaná budova Filadelfie.

2010 - rok velkých změn

Ještě než přijde rok 2010, kdy během něj se již buduje nový obchod a výroba, je rok předchozí významný také tím, že do firemního týmu přicházejí Vardan Nazaryan a David G.Hrubec. Designéři a mistři zlatníci s bohatými zkušenostmi každý zjiné části světa. Tehdejší tým posouvají profesně dále, přinášejí nové směry designu a také nové technologie pro výrobu. S oběma dnes spolupracujeme externě a navazujeme na započaté.

Ale zpět ke konci roku 2010, kdy developer firma Passerinvest slavnostně otevírá Filadelfii a s ní i náš nový obchod. Jedná se určitě o doposud nejdynamičtější rozvoj v historii naší firmy. Nový reprezentativní obchod se dostává do podvědomí stálých i nových klientů, velký úspěch slaví také možnost nahlédnout do výroby a malé privátní exkurze. Obchod ve Filadelfii se rozvíjí a filozofie přímého propojení prodejny s výrobou se jeví jako velmi správná. Firma je jeden celek, jeden tým a tak roky 2011 a 2012 jsou i budováním pevnějšího týmu, posilováním klientely a tvorbou zajímavých kolekcí šperků s hlubšími motivy. Také nabídka renomovaných značek šperků a hodinek je motivována kvalitou a originalitou.  

Současnost a poděkování

Počátkem roku 2014 a přichází rozhodnutí koncentrovat firemní strategii pouze do hlavního reprezentativního obchodu ve Filadelfii. Být tak ještě blíže k zákazníkovi a poskytnout mu nejlepší možnou službu a osobní přístup ve spojení se zlatnickou výrobou a pohodlím obchodu a současně s tím rozvijet také internetový obchod. Jsme rádi, že se nám tato strategie daří naplňovat a těší nás pozitivní reakce zákazníků, které nám dodávají nadšení do dalšího vývoje. Stále máme i nápady na nové kolekce JK a rozvoj služeb. 

Je za námi již řádka let a může se zdát, že to vše šlo samo. Ve skutečnosti to byla cesta mnohdy velmi trnitá. Velké poděkování patří Vám, našim zákazníkům, kteří jste byli a stále jste naším hnacím motorem. Děkujeme i všem členům současného prodejního a výrobního týmu a také všem, kteří  firmou historicky prošli a dnes je mnoho z nich na samostatné dráze. Díky Bohu za toto společné dílo, které stále trvá a může se rozvíjet. 
Poradíme Vám

Poskytneme Vám odborné informace.

Volejte  +420 241 091 750,
nebo +420 241 091 761,
nebo nám napište:

Kontaktní formulář

Proč si vybrat šperk od JK Jitka Kudlackova Jewels?

Rodinná firma

Více než 20 let zkušeností v oboru spojených s osobním přístupem našeho prodejního a výrobního týmu.

Ruční výroba

Tradice výjimečného řemesla ve spojení s moderními technologiemi je zárukou kvalitního šperku.

Originální design

Nezaměnitelný rukopis designu u vlastních šperků a také jedinečnost renomovaných značek šperků a hodinek.