Pozvánka na ČESKÉ VEJCE - unikátní zlatý artefakt z naší JK výroby, vystavení prodlouženo do 19.2.2019

31. 1. 2019

Ceske vejce celek    ceske vejce detail otevreni    ceske vejce otevreny celek

Zveme Vás k nám do prodejny, kde máte do 19.2. neopakovatelnou příležitost vidět něco opravdu výjimečného a neobyčejného. Před pár dny jsme v naší výrobě dokončili, s pokorou si troufáme říci, naprostý unikát a jedinečný artefakt, který v sobě spojuje špičkové zlatnické techniky, jemnou mechaniku, práci se dřevem, uplatňuje nápaditost a design. Jedná se o soukromý dárek pro milovanou osobu a zároveň věc, která připomíná století naší republiky a také letošní výročí Sametové revoluce.

Vyrobili jsme zlaté vejce, které se za melodie Vltavy otevírá do růže, na svém povrchu má vejce secesní motivy Alfonse Muchy, zdobí ho 260 malých diamantů, dále jsou použity české granáty, vltavíny, necelých 300gr bílého zlata, 200gr stříbra, znaky české státnosti, použitým dřevem je náš národní strom lípa....Vývoji a výrobě tohoto unikátu jsme věnovali necelých 2000 hodin. Ptáte se proč ? Odpověď můžete nalést ve třech minutách tohoto poutavého videa, případně v dalším textu. 

V polovině roku 2017 nás navštívil náš zákazník s přáním vyrobit výjimečný dárek pro svoji manželku, v hlavě měl motiv vejce , jelikož mu učarovaly ty známé Faberge vejce. Zároveň nám sdělil, že manželka miluje růže a také, že by dárek měl v sobě nést znaky češství a to jak provedením a motivy, tak také použitými materiály. Od počátku jsme cítili velkou výzvu a také příležitost být u vzniku něčeho úchvatného.

Začaly tedy vznikat první náčrtky, následně 3d modely, celého díla se ujmul člen našeho týmu, zlatník a designer David Hrubec, který jej vyrobil od samého počátku až do konce. Napadlo nás, že vejce se bude otevírat právě do růže, bude mechanické, zároveň bude hrát Smetanovu Vltavu. Bylo třeba se tedy vypořádat s mnoha technickými specialitami. Dostali jsme od zadavatele velkou důvěru a poměrně volnou ruku v provedení, konzultovali jsme pouze důležité fáze.

ceske vejce detail podstavec znaky

Zákazníkův patriotismus k naší zemi nám byl a je velmi blízký a to je i důvod k ryze českým materiálům jako jsou vltavíny, české granáty, lípa a taky k využitích našich národních motivů ( znaky Čech, Moravy a Slezska, Muchova secese...). Stejně tak se v celém vývoji a výrobě ukazuje tradice zlatnického řemesla u nás, použili jsme klasické i moderní zlatnické techniky.

Společné nadšení z celého díla a zadavatelova ochota sdílet se vedly právě k veřejnému vystavení artefaktu u nás v prezentativní prodejně v budově Filadlefie, kde je možnost do 17. února tohoto roku vejce v zabezpečené vitríně v době našich otevíracích hodin živě vidět.

Využijete tedy této mimořádné příležitosti, věříme, že budete nadšeni minimálně stejně, jako jsme i my.

A jaké je vlastně hodnota tohoto Českého vejce, jak jsme si ho pojmenovali? Pro každého může být jiná, každopádně je to unikát v mnoha směrech, čili jeho hodnota bude v čase stoupat. Pokud si spočítáme dnešní cenu použitých drahých kovů a kamenů a naši práci a čas, dostáváme se k ceně kolem 4 milionů CZK....


Další novinky
Poradíme Vám

Poskytneme Vám odborné informace.

Volejte  +420 241 091 750,
nebo +420 241 091 761,
nebo nám napište:

Kontaktní formulář

Proč si vybrat šperk od JK Jitka Kudlackova Jewels?

Rodinná firma

Více než 20 let zkušeností v oboru spojených s osobním přístupem našeho prodejního a výrobního týmu.

Ruční výroba

Tradice výjimečného řemesla ve spojení s moderními technologiemi je zárukou kvalitního šperku.

Originální design

Nezaměnitelný rukopis designu u vlastních šperků a také jedinečnost renomovaných značek šperků a hodinek.