originální design


Prvotní myšlenkou v tvorbě originálního designu u našich šperků je vyjádřit určitou jedinečnost, vlastní nápad a také rukopis, který je pro zákazníka zajímavý a neotřelý a také jasně identifikovatelný. Důležitým faktem je také, zda přichází na počátku tvorby designu konkrétní zadání, např. z poptávky zákazníků, a nebo je prostor pro navržení kolekce zcela dle motivů a nápadů autora. Tvoříme takto v naší dílně kolekce a šperky k běžnému, jak my říkáme, dennímu nošení, stejně tak jedinečné kusy k výjimečným příležitostem.

motivy návrháře

Jak takový design vzniká? Je to velmi individuální , ale na počátku většinou přichází prvotní nápad, kdy autor může čerpat z přírody, historie, vztahů a duchovní oblasti a také z toho, co vidí kolem sebe a nebo co nás čeká v budoucnu. Samotná realizace je pak taková, že ideu v první fázi přenese většinou do náčrtku nebo v dnešní době také do počítače, případně vymodeluje ze specielního vosku a nebo také

 přímo převede do drahého kovu, nejběžněji v této fázi do stříbra. Pak následuje samotná náročná výroba jednotlivých kusů, v našem případně převážně ze zlata, zajištění kamenů a perel a to případně v požadovaných velikostech a tvarech. Volí se také způsob a postup výroby a také se určuje termín dokončení a plánované představení kolekce nebo jednotlivého kusu šperku.


Design šperků JK

Konkrétní zajímavé nápady z poslední doby, které jsme i realizovali : spirála jako symbol nekonečna (kolekce Spirály – design Jitka Mlynarčík Kudláčková a Martin Brindza), černá tahitská perla a její barevné možnosti ( kolekce Tahitské královny, týmová spolupráce na designu), přírodní tvary rostlin (kolekce Organické tvary, společný design Jitky Mlynarčík Kudláčkové a Vardana Nazaryana), motiv šperků s pozitivní ochranou ( kolekce Andělé a andělíčci, prvotní nápad Jitky Mlynarčík Kudláčkové rozvinul David G.Hrubec), atypický tvar Biwa perel ( kolekce Primavera Davida Hrubce), vzájemný vztah lásky mezi mužem a ženou ( kolekce snubních a zásnubních prstenů Tolerance, týmový design)… a mnoho dalších. Více o těchto kolekcích a konkrétní nabídce na našich prodejnách naleznete na eshopové části výrobků JK.

design renomovaných značek šperků a hodinek

Originální design nabízíme také na našich prodejnách prostřednictvím renomovaných značek šperků a hodinek. Tyto vybíráme právě s ohledem na jejich originalitu, provedení, kvalitu a servis, který nabízejí. Z těch šperkařských jsou to značky jako Miluna, Retofy diamonds, Alo, Calvin Klein a další, u hodinek Tag Heuer, Maurice Lacroix, Raymond Weil, Edox, Tissot, Certina, Nina Ricci, Seiko a další. Konkrétní přehled značek i produktů je k dispozici zde.

 

Budeme rádi za Vaše reakce k naší nabídce šperků a hodinek a za Váš názor na design JK.
Poradíme Vám

Poskytneme Vám odborné informace.

Volejte  +420 241 091 750,
nebo +420 241 091 761,
nebo nám napište:

Kontaktní formulář

Proč si vybrat šperk od JK Jitka Kudlackova Jewels?

Rodinná firma

Více než 20 let zkušeností v oboru spojených s osobním přístupem našeho prodejního a výrobního týmu.

Ruční výroba

Tradice výjimečného řemesla ve spojení s moderními technologiemi je zárukou kvalitního šperku.

Originální design

Nezaměnitelný rukopis designu u vlastních šperků a také jedinečnost renomovaných značek šperků a hodinek.