ruční výroba

V naší firmě preferujeme ruční výrobu, je to ověřená tradice kvality. Stejně tak ovšem používáme moderní technologie, které zlatnické řemeslo posunují a rozšiřují jeho možnosti. Vždy je to však s maximálním podílem ruční práce, umu a kreativity.

tradiční zlatnické řemeslo

Měli jste možnost vidět zlatníka při práci? Je to až neuvěřitelný rukodělný koncert! Zlaté polotovary ve formě plechu nebo drátu nejdříve válcuje a protahuje, následně řeže, ohýbá a spojuje letováním. Již po staletí k tomu používá oheň v různých formách. Mistrovství v tomto dosahuje léty praxe a tím se s drahým kovem sžívá a dokáže ho tvarovat a vkládat do něj i duši. Mnohé na tomto prastarém řemeslo zůstává již po věky. Jsou to postupy, základní nářadí, fortel a znalost vlastností zlata, případně dalších drahých kovů.

Moderní technologie

Při samotné výrobě volíme vždy na začátku zda půjdeme klasickou cestou, což je vyrobit šperk přímo ze zlata, a nebo použijeme metodu ztraceného vosku s následným odlíváním. U té je na počátku nutné šperk, nebo jeho polotovar, vymodelovat právě ze speciálního vosku, což vyžaduje velkou kreativitu a dovednost. Následně se vosk vkládá do nádoby se sádrou, který v peci po několika hodinách odpaříme. Vznikne dutina po vosku, do které se vlije zlato nebo jiný drahý  kov. Je to řečeno samozřejmě velmi zjednodušeně a skutečnost je mnohem náročnější v jednotlivých postupech. Stejně tak je nezbytná bohatá zkušenost a ovládání zařízení k tomu určených.

Oheň při letování doplňujeme laserem, který v sobě skrývá možnost spojit kovy velmi přesně  a to koncentrovaným paprskem.  

Zajímavou operací v celém procesu je fasování - usazování kamenů, které opět provádíme ručně, ovšem za použití mikroskopů, pomocí kterých dosahujeme velké přesnosti a preciznosti. Neméně důležitou operací je závěrečné leštění  a povrchová úprava, kdy se z poměrně ošklivého polotovaru vyklube zářící krása.

A odpověď na úvodní otázku? Ze salonku naší prodejny v budově Filadelfie můžete proces výroby šperků sledovat, mimořádně pořádáme také exkurze s odborným výkladem a možností si i některé úkony osahat.

prohlídněte si naše kolekce šperků jk.
Poradíme Vám

Poskytneme Vám odborné informace.

Volejte  +420 241 091 750,
nebo +420 241 091 761,
nebo nám napište:

Kontaktní formulář

Proč si vybrat šperk od JK Jitka Kudlackova Jewels?

Rodinná firma

Více než 20 let zkušeností v oboru spojených s osobním přístupem našeho prodejního a výrobního týmu.

Ruční výroba

Tradice výjimečného řemesla ve spojení s moderními technologiemi je zárukou kvalitního šperku.

Originální design

Nezaměnitelný rukopis designu u vlastních šperků a také jedinečnost renomovaných značek šperků a hodinek.