ruční výroba

V naší firmě preferujeme ruční výrobu, je to ověřená tradice kvality. Stejně tak ovšem používáme moderní technologie, které zlatnické řemeslo posunují a rozšiřují jeho možnosti. Vždy je to však s maximálním podílem ruční práce, umu a kreativity.

zlatnik JK Pepa Kozak letuje zlato

tradiční zlatnické řemeslo

Měli jste možnost vidět zlatníka při práci? Je to až neuvěřitelný rukodělný koncert! Zlaté polotovary ve formě plechu nebo drátu nejdříve válcuje a protahuje, následně řeže, ohýbá a spojuje letováním. Již po staletí k tomu používá oheň v různých formách. Mistrovství v tomto dosahuje léty praxe a tím se s drahým kovem sžívá a dokáže ho tvarovat a vkládat do něj i duši. Mnohé na tomto prastarém řemeslo zůstává již po věky. Jsou to postupy, základní nářadí, fortel a znalost vlastností zlata, případně dalších drahých kovů.

Moderní technologie

Při samotné výrobě volíme vždy na začátku zda půjdeme klasickou cestou, což je vyrobit šperk přímo ze zlata, a nebo použijeme metodu ztraceného vosku s následným odlíváním. U té je na počátku nutné šperk, nebo jeho polotovar, vymodelovat právě ze speciálního vosku, což vyžaduje velkou kreativitu a dovednost. Následně se vosk vkládá do nádoby se sádrou, který v peci po několika hodinách odpaříme. Vznikne dutina po vosku, do které se vlije zlato nebo jiný drahý  kov. Je to řečeno samozřejmě velmi zjednodušeně a skutečnost je mnohem náročnější v jednotlivých postupech. Stejně tak je nezbytná bohatá zkušenost a ovládání zařízení k tomu určených.

Oheň při letování doplňujeme laserem, který v sobě skrývá možnost spojit kovy velmi přesně  a to koncentrovaným paprskem.  

Zajímavou operací v celém procesu je fasování - usazování kamenů, které opět provádíme ručně, ovšem za použití mikroskopů, pomocí kterých dosahujeme velké přesnosti a preciznosti. Neméně důležitou operací je závěrečné leštění  a povrchová úprava, kdy se z poměrně ošklivého polotovaru vyklube zářící krása.

A odpověď na úvodní otázku? Ze salonku naší prodejny v budově Filadelfie můžete proces výroby šperků sledovat, mimořádně pořádáme také exkurze s odborným výkladem a možností si i některé úkony osahat.

prohlídněte si naše kolekce šperků jk.
Poradíme Vám

Poskytneme Vám odborné informace.

Volejte  +420 241 091 750,
nebo +420 241 091 761,
nebo nám napište:

Kontaktní formulář

Proč si vybrat šperk od JK Jitka Kudlackova Jewels?

Rodinná firma

Více než 20 let zkušeností v oboru spojených s osobním přístupem našeho prodejního a výrobního týmu.

Ruční výroba

Tradice výjimečného řemesla ve spojení s moderními technologiemi je zárukou kvalitního šperku.

Originální design

Nezaměnitelný rukopis designu u vlastních šperků a také jedinečnost renomovaných značek šperků a hodinek.