Sol

prožívejte dotek slunce v každé chvíli 

Sol znamená španělsky slunce. Autorem kolekce šperků Sol je pan David G. Hrubec, jeden z návrhářů firmy a značky JK Jitka Kudláčková Jewels.

 „Svým designem jsem se rozhodl vzdát hold slunci nejen jako nebeskému tělesu, které prosvěcuje náš život, ale i jakožto předmětu úcty našich dávných předků. O zbožštění slunce se stále přesvědčuji na svých cestách po zemích zbudovaných na troskách starých civilizací. Zde slunce bylo bohem, případně vtělené do osoby panovníka, jako např. v Egyptě nebo v Inckém Peru“, říká David a ještě dodává: „ Dokonce ještě v novověku byl francouzský Ludvík XIV. nazýván „Král Slunce“. Všechny kultury ctily slunce pro jeho moc, na níž přímo závisel život na zemi“.

 „Zlato jsem tedy pro sluneční kolekci vybral jako přirozený materiál, neboť bylo od věků považováno za zástupce slunce na zemi, jak o tom svědčí zlaté předměty, ba i celé komnaty i s vybavením, určené pro panovníky, „syny Slunce“. Zlato navíc vzniká z energie hvězd, podobným našemu Slunci“, objasňuje David G. Hrubec své motivy ohledně tvorby kolekce šperků Sol a připojuje svoji závěrečnou myšlenku o úžasném zdroji energie na naší planetě : „ Co ještě říci o slunci? Svítí na dobré i zlé“.

Kolekce Sol obsahuje originální kusy v různých barevných provedeních zlata, doplněné drahými kameny a perlami.