engagement gift medal settings
Potřebujete poradit?
Prodejna Filadelfie:
Dnes otevřeno 09:00-19:30
JK

Korunky pro Českou Miss a Miss Universe Slovenskej republiky 2019

Zhostili jsme se nelehkého úkolu vytvořit dvě korunky pro vítězky letošního ročníku soutěže.

Vycházeli jsme z faktu, že korunky jsou určeny české i slovenské vítězce a snažili se tak do nich zanést společné prvky obou národů.

Prvním společným prvkem jsou národní barvy, které jsou do korunek zaneseny. Bílou barvu znázorňuje stříbro, které je proloženo červeným zlatem a modrými topazy. Dalším společným rysem, typickým pro oba státy, je paličkování, proto boky korunek znázorňují krajku. Korunky odkazují na historii řemesla obou zemí a jsou inspirovány původními českými korunami, které byly vyráběny z cizelovaného zlatého plechu. Korunky také ctí ladné a oblé slovanské tvary, které jsou pro oba národy tak typické.

Na tvorbě se podíleli převážně muži. Designér David G. Hrubec a ředitel Dušan Mlynarčík. Jitka Mlynarčík Kudláčková na celou realizaci pouze dohlížela. „Korunky jsem nechala čistě na mužích v našem týmu. Přišlo mi krásné, že muž vytvoří korunku pro ženu. Jen jsem se snažila stále apelovat na to, aby korunky vítězkám nespadly z hlavy. Jsem ráda, že se nám podařilo vymyslet patent tak, aby korunky byly flexibilní a přizpůsobily se tvaru hlavy vítězek,“ vysvětluje.