Design a výroba šperků

Design a výroba šperků

JK

Poznejte místo, kde šperk
získá svou duši

Každý den v naší dílně vznikají v rukou zlatníků jedinečné
šperkařské skvosty. Hlavní ingrediencí při výrobě JK
šperků je originální nápad, vysoký podíl ruční práce
a kvalitní materiály – zlato, drahé kameny a perly. Stačí
jen vybrat ten, který bude právě pro vás připomínkou
vzácných životních okamžiků.

Zlaté snubní prsteny
Zlaté snubní prsteny

Jak vzniká šperk

Začínáme skicou

Na úplném počátku návrhu šperku vždy stojí nápad. Designér čerpá ze vzpomínek, představ i pocitů. Inspirací tak může být krása přírody, daleký vesmír, emoce, a nebo stačí pohled na zajímavý kámen či výjimečnou perlu. Ideu pak načrtne na papír nebo připraví vizualizaci v počítači.

Volíme způsob výroby

Jakmile je skica šperku hotová, je potřeba určit metodu, kterou šperk vytvoříme. Dle povahy návrhu volíme buď tradiční rukodělné zpracování, metodu ztraceného vosku, nebo kombinaci obojího.

Zlatnická dílna

Ctíme zlatnické řemeslo

Vidět zlatníka při práci s drahým kovem je neuvěřitelný rukodělný koncert. Zlaté polotovary ve formě plechu nebo drátu nejdříve válcuje a protahuje, následně řeže, ohýbá a spojuje letováním.

Již po staletí se k tomu používá oheň v různých formách. Zlatník dosahuje mistrovství až léty praxe. S drahým kovem se postupně sžívá, učí se jej tvarovat a vtisknout mu duši.

Mnohé se na tomto prastarém řemesle nemění. Jsou to postupy, základní nářadí, fortel a znalost vlastností zlata, případně dalších drahých kovů.

Ovládáme metodu
ztraceného vosku

Metoda ztraceného vosku s následným odléváním vyžaduje velkou kreativitu a dovednost. Je totiž nutné šperk, nebo jeho polotovar, nejprve vymodelovat ze speciálního vosku.

Zlatník model z vosku ponoří do nádoby se sádrou a vloží do žhavé pece. Vosk se ze sádry po několika hodinách odpaří. Vznikne tak dutina, do které se vlije zlato nebo jiný drahý kov.

Jakmile kov ztuhne, zlatník jej vysvobodí ze sádrového cylindru a následuje fáze pilování, začišťování a zjemňování povrchu kovu.

Fasování vyžaduje preciznost

Usazování kamenů – fasování – provádíme ručně s použitím mikroskopů, pomocí kterých dosahujeme velké přesnosti. Fasér zvolí dle stylu šperku typ uchycení kamene, např. formou krapen nebo-li drápků, drážek, neviditelného či tlakového usazení.

Závěrečné leštění šperk rozzáří

Důležitým krokem je finální leštění a povrchová úprava šperku, které zúročí desítky až stovky hodin strávených výrobou konkrétního šperku. Z původně nevzhledného polotovaru se konečně vyklube zářivý skvost.

Poznejte

Náš tým žije pro svou práci

Poznejte tým

Nahlédněte do zlatnické dílny

Vždy jsme chtěli vybudovat místo, ve kterém bude zlatnické řemeslo co nejblíže lidem, pro které šperky tvoříme. V naší prodejně v Praze tak můžete nejen šperky vybírat, ale oknem ve stěně salonku také pozorovat, jak pod rukama našich zkušených zlatníků a fasérů vznikají.

Při velkém zájmu o návštěvu dílny pořádáme exkurze s odborným výkladem a možností si některé zlatnické úkony osahat. Spojte se s námi, rádi s vámi domluvíme detaily návštěvy.

Jak nás můžete kontaktovat?

Zavolejte na prodejnu Napište nám
Kontaktní formulář

Tvorba zlatých šperků
s vlastním designem
od roku 1991

ruční výroba
i nejmodernější
technologie

Reprezentativní prodejna
se zlatnickou dílnou
a parkingem

VYBÍREJTE Z DOMU
ČI NA PRODEJNĚ

bezpečně doručíme
kamkoli v ČR i zahraničí

Doživotní záruka
a každé dva roky servis
šperků jk zdarma

Certifikáty pravosti
a vysoké kvality

Osobní zvýhodnění
a novinky
pro registrované

Nemůžete se rozhodnout?
Rádi Vám pomůžeme s výběrem

Kontaktujete nás na e-mailu info@jk.cz
nebo telefonu +420 241 091 761.
Vše společně probereme nebo domluvíme osobní
schůzku
v naší prodejně a zlatnické dílně.

Rezervovat termín
engagement gift medal settings