Novinky

Jeden dárek. Jedno gesto. Jeden šperk.
Jeden dárek. Jedno gesto. Jeden šperk.

V dnešní přehlcené době se stále více vracíme k dárkům, které mají smysl a nesou si hodnotu po celý život. Móda odezní, trendy pominou a chvilkové nadšení opadne. Proto letos darujte něco, co má skutečnou hodnotu a význam. Jedním šperkem totiž můžete vyjádřit tisíce slov. Ale jak vybrat ten pravý, který skutečně osloví obdarovaného? Připravili jsme pro vás několik tipů, jež vám výběr ideálního dárku usnadní.  

BFW_9696 1
Vánoční dárek pro ni 
 

Vybrat dárek pro ženu je jednodušší, než se zdá. Primárně hledejte inspiraci v jejím šatníku. Každá žena má svůj osobitý styl. Preferuje extravaganci, nebo minimalismus? Cítí se přirozeně v elegantních šatech? Nebo dává přednost sportovním outfitům? Rozhodující bude i to, jak často šperky nosí. Odpovědi na tyto otázky vám pomohou zúžit výběr. 

Obecně je jistější volit náušnice nebo přívěsky, protože na rozdíl od prstenů nemusíte u těchto šperků řešit velikost. Minimalistický zlatý přívěsek s diamantem nebo jemné náušnice z bílého zlata s perlami a diamanty jsou nadčasovou volbou pro ženu, která preferuje eleganci a decentnost. Pokud naopak miluje výraznější doplňky, vybírejte výrazné náhrdelníky, které podtrhnou její osobnost. Třeba designový kousek z naší kolekce s barevnými přírodními kameny. Více inspirace můžete načerpat v našem videu Jak vybrat vhodný šperk.  

149381_zlate-nausnice-s-diamanty-a-perlami

Vánoční dárek pro něj 

Obdarovat muže šperkem je jedinečný způsob, jak mu vyjádřit lásku, obdiv a péči. Pánské šperky již dávno nenesou jen tradiční symboliku. Stále jsou ale velkým ukazatelem vkusu nositele. Při výběru šperku se zaměřte na kvalitu provedení a dejte přednost vzácným přírodním materiálům. Precizně vyrobený šperk totiž udrží svou krásu a hodnotu desítky let. Důležité je rovněž, při jakých příležitostech bude muž dárek nosit. Jeden pečlivě vybraný kousek může definovat nejen jeho styl, ale i postavení, podpořit úspěch a umocnit celkový dojem. Pamatujte, že dobře zvolený šperk dokonale podtrhne osobnost a charisma. 

Elegantní volbou jsou například zlaté manžetové knoflíčky s onyxy, které dodají každému formálnímu outfitu stylový akcent a stanou se součástí významných okamžiků. Pokud hledáte něco pro každodenní nošení, sáhněte po prstenu z bílého zlata s moderním designem. Pro ještě osobnější dar můžeme šperk opatřit gravírovaným vzkazem. 

 149153_zlate-manzetove-knofliky-s-onyxy

Vánoční dárky pro ty nejmenší 

Dětské šperky jsou nádherným způsobem, jak vytvořit krásnou vzpomínku na dětství. Úsměv na tváři malé slečny zaručeně vykouzlí jemný zlatý přívěsek ve tvaru srdíčka nebo andílka, Nejen, že bude hezky zdobit, ale stane se symbolem ochrany a lásky od nejbližších. Přívěsek můžete doplnit zlatým řetízkem. Pro malou holčičku jsou skvělou volbou dětské náušnice. Roztomilé motivy květin či zvířátek budou přinášet radost každý den. Při výběru náušnic pro miminka doporučujeme klást důraz na pohodlí a bezpečnost. Na našem blogu najdete praktické tipy, jak vybrat náušnice pro miminko.  

 140726_zlaty-privesek-andel

Nádherný příběh na dlouhá léta

Šperk je symbolem vztahů, vzpomínek a rodinných tradic. Navíc investice do něj se vyplatí – většina vzácných přírodních materiálů v čase nabývá na hodnotě a stává se tak cenným dědictvím, které lze předávat z generace na generaci. Zůstane v srdci napořád a zanechá krásnou vzpomínku, která bude žít věčně. Pokud stále váháte, rádi vám poradíme přímo na naší prodejně, kde společně vybereme šperk pro každou příležitost. 

Číst článek
Diamant, drahokam opředený mýty. Nahradí přírodu laboratoře?
Diamant, drahokam opředený mýty. Nahradí přírodu laboratoře?

Přírodní diamanty vznikají v hlubinách země, ale jakmile opustí temnotu, pod rukama šikovných brusičů začnou zářit jako letní slunce. Diamanty jsou fascinující drahokamy, které ohromují od nepaměti svou krásou a rovněž vzácností. Hovoří se o nich jako o věčných a nejlepších přátelích žen, dostávají však i nelichotivá přízviska. V posledních letech získávají na popularitě laboratorně vyrobené diamanty, které dokáží očarovat stejnou září jako ty přírodní, navíc s příslibem ekologicky nezávadného původu. Ovšem ne vše kolem laboratorně vytvořených diamantů je takové, jak jejich výrobci a prodejci uvádějí. Kde je tedy pravda?

Přírodní diamanty se rodí v nejhlubších vrstvách zemského pláště při extrémních teplotách a tlaku. Nejmladším z nich je miliarda let. Uhlíkové krystaly se postupně formují a geologická či sopečná činnost je tlačí na povrch. Zde je objevili lidé a započali s těžbou, kolem níž historicky vyvstávala celá řada otazníků. Podobně tomu bylo i u dalších komodit, které však nebyly mediálně tolik sledované. Mnozí také poukazují na ekologické dopady těžby. Řešením by měly být laboratorně vyrobené diamanty. Avšak skutečnost je mnohem složitější.

Hodnotu přírody nic nenahradí

500_500_e30qooywt24q4nwh4cnvuadmwtcxc4ao

Vrátíme-li se o mnoho let zpět v čase, pak podmínky spojené s těžbou diamantů nebyly nejrůžovější. Za posledních 30 let však svět přírodních diamantů prošel značnou transformací. Těžba již není kontrolována jedinou společností, například skupina DeBeers Group, označovaná často za monopol, má dnes menší než 40% podíl na celkové světové produkci přírodních diamantů. Podmínky těžby, která probíhá velmi automatizovaně pomocí těžké techniky a strojů, jsou přísně kontrolovány. Mnoho těžebních společností je navíc spoluvlastněno vládami zemí, v nichž těžba probíhá. Získávají tak přímé ekonomické výhody pro danou zemi a mají možnost ovlivňovat strategické směřování těžebního průmyslu. Tato skutečnost bortí i argument propagátorů laboratorně vyrobených diamantů, že tím pomáhají Africe. Skutečnost je taková, že ze syntetických diamantů tyto státy vůbec nic nemají, jejich ekonomiky naopak stojí na těžbě těch přírodních. Probíhá tam totiž nejen těžba, ale i v maximální možné míře zpracování včetně broušení.

Aby vše kolem těžby a obchodu s diamanty probíhalo řádně zajišťuje rovněž Kimberleyský proces, tedy ojedinělé partnerství občanské společnosti, OSN, průmyslu a vlád členských států. Cílem Kimberleyského procesu je zabránění vstupu konfliktních diamantů na oficiální trh. Již k surovým diamantům je vydán certifikát původu, jenž je následně provází na jejich další cestě.

„Těžba diamantů vyvolává velké emoce, je však potřeba mít pro diskusi relevantní informace. Společně s předním českým odborníkem na diamanty a členem diamantové burzy Diamant Club Van Antwerpen, Vladimírem Kondratěnkem, a ve spolupráci s Natural Diamond Council v Londýně bychom je rádi veřejnosti poskytli. Lépe se pak mohou rozhodnout, zda dají přednost přírodním diamantům či těm laboratorně vyrobeným,“ říká Dušan Mlynarčík, spolumajitel a ředitel JK Jitka Kudláčková. V jejich rodinném zlatnictví vždy dávali přednost přírodním drahokamům, neboť jejich hodnota v čase roste, a tím i hodnota šperku, jež zdobí. Zákazník tak získává něco navíc. „Laboratorně vyrobené diamanty používáme pouze okrajově na výslovné přání zákazníka. Jedná se o kameny, dle mého názoru pro určitou klientelu. Naše zkušenosti ukazují, že je volí především mladší lidé pro jejich nižší cenu, avšak obdobný efekt jako u přírodního diamantu,” dodává.

Představuje laboratorní výroba řešení?

Laboratorně vyrobené diamanty neboli lab-growny na první pohled od přírodních nerozeznáte. Mají dokonce stejné fyzikální vlastnosti. Rozliší je speciální přístroje, které využívají specifické reakce diamantů na UV záření, například fosforescence. Největší rozdíl tedy představuje jejich původ a hodnota. Bohužel, v tomto směru někteří obchodníci příliš nerozlišují a zákazníkovi pak nabízejí laboratorní diamanty za velmi podobné ceny jako přírodní. „K tomuto by nemělo docházet, neboť v momentě, kdy začaly raketovou rychlostí vznikat továrny na diamanty v Číně a Indii, trh se jimi zaplavil a cena značně klesla. Za poslední necelé dva roky asi o 70 %. Toto by rozhodně mělo být zohledněno i v ceně pro zákazníka, zároveň je důležité ho informovat o tom, zda šperk, o který má zájem, zdobí diamant nebo lab-grown,“ uvádí pan Mlynarčík. Základním faktorem určujícím cenu je dostupnost a vzácnost. Zatímco přírodních diamantů se vyskytuje pouze omezené množství, těch vyrobených v továrnách může být teoreticky neomezené množství. Existuje přitom již několik let evropská ISO směrnice, která jasně udává, jakým způsobem je zapotřebí o diamantech hovořit a jak uvádět popisy. Například v Německu a Francii se podle ní již řídí, v České republice se bohužel zatím do povědomí nedostala.

Ekologie – otázka s nejednoznačnou odpovědí

Dalším z častých argumentů, které vyzdvihují laboratorní diamanty, je ekologický aspekt. Ovšem také tento argument je poměrně sporný. K výrobě diamantů v laboratořích se využívají dvě metody. Jedna z nich, High pressure-High temperature má za úkol simulovat podmínky vzniku diamantu v nitru země. Zjednodušeně řečeno, představte si pec s teplotou 1300-1600 °C, do níž vložíte grafit a působením tepla a tlaku se z něho v řádech týdnů vytvoří krystal. Ten je trochu odlišný od přírodního, ale následně jej lze úplně stejně upravovat, brousit. Druhá metoda, Chemical Vapor Deposition využívá pro vytvoření diamantu zárodečný diamant, který se vloží do komory s horkým plynem (900-1 200 °C) s metanem a vodíkem. „Uvádí-li se ekologický aspekt jako jedna z výhod laboratorních diamantů, měli bychom se zamyslet nad tím, že pro jejich výrobu je zapotřebí obrovského množství energie. Právě země, kde se nachází nejvíce diamantových továren, příliš neřeší uhlíkovou stopu, a tudíž ji nelze nijak doložit,“ upozorňuje Dušan Mlynarčík.

Co se těžby týče, pak ano, jedná se o zásah do krajiny. Na druhé straně je ale nutné dodat, že těžaři investují nemalé prostředky do toho, aby krajinu po ukončení těžby uvedli do původního stavu. Rovněž se již v průběhu těžby snaží o rozvoj krajiny okolní.

Možnost volby je na místě, ale s relevantními informacemi

Není sporu o tom, že lab-growny mají na trhu svůj prostor, na druhé straně není vůbec na místě zatracovat přírodní diamanty bez znalosti souvislostí a reality. Zákazník by měl mít vždy na výběr. Pokud je pro něho důležitá především nízká pořizovací cena, laboratorně vyrobený diamant představuje určitou volbu. Ovšem pouze v případě, že takový prodejce jedná fér. Zároveň také respektuje, že cena lab-grownů je v současnosti cca na 15 % ceny přírodních bílých diamantů stejných kvalit. U barevných diamantů je poměr ještě mnohem nižší. Do budoucna je reálné, že lab-growny budou na ceně klesat ještě více, neboť objem jejich výroby stoupá. Vše, co my lidé vyrábíme masověji, na ceně i hodnotě klesá, což je ověřeno staletími našeho lidského fungování. V momentě, kdy zákazník uvažuje o diamantu či hodnotném šperku s diamantem anebo o investici do těchto komodit, pak přírodní diamant, další vzácné přírodní kameny i perly, nemají konkurenci. Jsou zcela unikátní svou barvou, tvarem i čistotou a nezřídka se dědí z generace na generaci. Některých je na Zemi jen velmi omezené množství. Navíc, kdyby došlo k zastavení jejich těžby (u perel pěstování), znamenalo by to citelný zásah pro země, jejichž ekonomika na tomto odvětví stojí. Životní úroveň tamního obyvatelstva by v takovém případě mohla klesnout až na úroveň chudoby. Nic tedy není černobílé. Zásadní úlohu hrají ověřené informace a transparentnost na straně obchodníků i odborníků. Pak si teprve zákazník může opravdu svobodně zvolit, která cesta mu nejvíce vyhovuje.

Číst článek
Spojení krásy, elegance a originality na MFF Karlovy Vary
Spojení krásy, elegance a originality na MFF Karlovy Vary

Na 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zazářily dámy ve špercích JK v celkové hodnotě více než 6 milionů. Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskutečnilo v pátek 30. června 2023.

  

Jana Doleželová
doktorka farmacie

Již na červeném koberci oslnila diamantovou sadou Jana Doleželová, kterou naše šperky provázely po celou dobu festivalu. Diamantovou sadu tvořil tzv. tenisový náramek, náhrdelník a náušnice. K elegantním šatům od Natali Ruden byly dokonalé. „Diamanty jsou věčné a šperky z nich vytvořené zcela nadčasové. Pro výrobu této sady bylo použito bílé zlato a přibližně 40 ct čistě přírodních bílých diamantů vysoké kvality. Jedná se o diamanty investiční, které jsou nejen krásné a rozzáří každou ženu, ale také v čase narůstá jejich hodnota,“ uvedl Dušan Mlynarčík.

Tenisový náramek je považován za ikonický šperk. Původně byl známý jako náramek věčnosti, pravděpodobně proto, že se skládá ze soustavy stejně velkých diamantů, o nichž se říká, že jsou věčné. Náramek těsně obepíná zápěstí a mezi jednotlivými kameny nezahlédnete ani kousek kovu, zpravidla je pro jeho výrobu využíváno právě bílého zlata. Díky tomuto spojení působí diamanty dojmem, jako by se vznášely nad zápěstím. Díky tenistce Chris Evertové, která jej začala vynášet i na zápasy, se mu dostalo ještě většího věhlasu a také přejmenování.

Na party společnosti Unicredit ji zdobily šperky z kolekce Odvážná a krásná. Pozornost poutají především svou originalitou a tvarem, bílé diamanty v tomto případě doplňuje barevný kámen a vše je zasazeno do červeného zlata, které na pokožce krásně vynikne.

Největší skvost vynesla Jana při závěrečném ceremoniálu a doplnila jím zelené šaty od Petry Pilařové. Jedná se o zcela jedinečnou sadu inspirovanou secesí v hodnotě 2,5 milionu korun, jíž vévodí tři vzácné turmalíny Paraiba. „Moje šperkovnice obsahuje již několik krásných kousků od JK Jitka Kudláčková a většinu z nich jsem si nechala vytvořit na míru. Šperky tohoto rodinného zlatnictví jsou čím dál úchvatnější, působí téměř jako malá umělecká díla. Zároveň v sobě ukrývají nadčasovost a originalitu, takže je opravdu radost takovéto skvosty nosit,“ prozradila Doleželová.

Gabriela Partyšová
moderátorka

S elegancí sobě vlastní vynesla Gabriela Partyšová na večírek společnosti UniCredit atypické náušnice pocházející z kolekce s příznačným názvem Diva. Jejich propracovaný tvar dokonale ladil s krajkou na černých šatech, které daly vyniknout bílým a žlutým diamantům. Na jedinečnosti náušnicím dodávají tajemné tahitské perly, těm je v JK věnována i samostatná kolekce s názvem Tahitské královny.

Štěpánka Pučálková
operní pěvkyně

Dáma se zlatem v hrdle, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, se nebojí ani odvážnějších kousků. Na již zmíněném večírku ji tak zdobila umělecky zpracovaná sada šperků, která si zde odbyla svou premiéru. „Tento šperk byl již asi před deseti lety vyroben na zakázku, ale klient nám jej nabídl k odkupu. Sada je charakteristická velkou barevností. Tvoří ji zlato tří barev a pestrá škála kamenů. Díky tomuto a možnosti některé části odepínat, poskytuje sada velkou variabilitu při nošení. Kromě náhrdelníku, náramku a prstenu ji tvoří také troje různé náušnice,“ uvedl Dušan Mlynarčík k setu, jehož hodnota neustále narůstá a v současné době se pohybuje okolo 1 milionu korun. Štěpánka většinou preferuje spíše klasické šperky, ale z této sady byla od počátku nadšená. „Když jsem tento set viděla poprvé, zcela mě uchvátil svou originalitou, precizním zpracováním a barevností kamenů. Dlouho však nebyla příležitost jej vynést, až nyní. Těší mě, že jsem měla tu čest být první, kdo měl sadu na sobě. Navíc odezvy okolí byly velmi pozitivní,“ uvedla.

Karolína Kokešová
Miss Global 2019

Odvážná a krásná, to je název kolekce poutající pozornost svou originalitou. Sada, kterou vynesla Karolína jsou barevností a tvarem netradiční šperky, jejichž základ tvoří růžové zlato a diamanty a propojila je s šaty Herminy Pogosyan na večírku společnosti Innogy. Při závěrečném ceremoniálu pak Karolína sáhla po špercích z kolekce Diva za necelý milion korun z kolekce Diva. „Velmi ráda spolupracuji s JK, neboť u nich najdu nejen slušivé šperky, ale stojí za nimi i moc milí lidé. Taková spolupráce je hned příjemnější. Pro tak výjimečnou příležitost jsem si vybrala set, který je opravdu hodně originální, neokoukaný a krásně korespondoval se šaty od Zuzany Lešák Černé,“ přiblížila Karolína Kokešová, proč na festival zvolila právě tyto šperky. Rafinovaný kousek vytvořil dlouholetý člen týmu David G. Hrubec, držitel světové ceny za design, který pro jeho výrobu využil růžové zlato, diamanty a perleť.

 

Krásný šperk zkrátka k ženě patří, rozzáří ji a podtrhne její krásu a osobnost. Když je navíc skutečným originálem, jako ona sama, není krásnějšího pohledu.

Číst článek
Zlatnictví JK Jitka Kudláčková získalo ocenění VISA CZECH TOP SHOP
Zlatnictví JK Jitka Kudláčková získalo ocenění VISA CZECH TOP SHOP

Velkou radostí a oceněním naší práce pro nás bylo prvenství v soutěži Visa Czech Top Shop. Naše prodejna v BB Centru v budově Filadelfie zvítězila v hodnocení za měsíc srpen. Již nyní se těšíme, jak si povede v celoročním finále.

 

Soutěž Visa Czech Top Shop 2022 hodnotí na základě mnoha různých kritérií nominované prodejny. V srpnu uspěl mezi velkou konkurencí právě showroom JK Jitka Kudláčková, nacházející se v areálu Brumlovka. Naše filozofie vychází z toho, že šperk je vztah, a právě ten se snažíme budovat i s našimi zákazníky. Když jsme před třiceti lety začínali, ani nás nenapadlo, že by malé rodinné zlatnictví mohlo fungovat v podobných prostorách. Nyní jsme za to velmi rádi, a i když jsme se za ty roky rozrostli, stále si zakládáme na kvalitě a originalitě šperků a individuálním přístupu ke klientovi. Velmi nás těší, že jsme tímto způsobem oslovili i hodnotitele soutěže.

„Soutěž má v první řadě za cíl ocenit unikátní zákaznickou zkušenost v obchodech s důrazem na to, aby nebyly zvýhodněny například jen velké prodejny, ale aby každý, kdo má nějaké zajímavé řešení, měl šanci uspět. Soutěž má pomoci obchodníkům dát vědět zákazníkům, v čem jsou unikátní a zajímaví,“ řekl Josef Kunčar ze společnosti Visa, který na showroomu JK Jitka Kudláčková ocenil hned několik věcí. „Na první pohled zde na člověka dýchne noblesa spojená s luxusním sortimentem šperků, ale také vzdušnost a elegance. Prodejna je prostorná, lidé se zde mohou volně procházet a užívat si pohled na krásně prezentované šperky. Rovněž přímé propojení s dílnou, kde se šperky vyrábějí, je unikátní.“

Celý náš tým se díky ocenění utvrdil v tom, že přesun do nových prostor byl správný krok. Ačkoliv si naše šperky můžete prohlédnout a zakoupit také na e-shopu, osobnímu kontaktu se nic nevyrovná. „Nikdy jsme nechtěli mít řetězec, to by bylo velmi náročné udržet výrobu na špičkové úrovni. Naší představou byl výjimečný reprezentativní prostor, kam se vejde dostatek zákazníků, a který bude zároveň spojen s dílnou. V centru Brumlovka se tohle všechno snoubí. Co se designu prodejny týče, uvědomujeme si, že pozornost zákazníka se musí upírat na šperky, a proto zde nenaleznete žádné rušivé prvky. Ocenění Visa Czech Top Shop je pro nás důkazem nadčasovosti designu naší prodejny a toho, že jsme se vydali správným směrem,“ svěřil se Dušan Mlynarčík, výkonný ředitel a spolumajitel JK Jitka Kudláčková.

Přijďte se sami přesvědčit, jak jedinečný náš showroom je. Nerušeně zde můžete obdivovat originální kolekce z naší dílny a personál vám se vším rád poradí.

Číst článek
Hypnotizující modř nejvzácnějších paraib v unikátní sadě šperků
Hypnotizující modř nejvzácnějších paraib v unikátní sadě šperků

Set šperků, jejichž dominantou jsou vzácné přírodní kameny s věrnou barvou moře – paraiby.

 

V loňském roce jsme oslavili zlatnické řemeslo vytvořením unikátní smaragdové sady, letos jsme tento obor poctili setem zlatých diamantových šperků, jejichž dominantou jsou vzácné přírodní kameny s věrnou barvou moře – paraiby. Tento set tvoří náušnice a náhrdelník. Za designem sady a její tvorbou stojí opět mezinárodně oceněný designér a zlatník David George Hrubec, který je více jak deset let členem týmu JK Jitka Kudláčková.

Název kamenu paraiba vznikl dle stejnojmenného názvu spolkového státu na severovýchodě Brazílie, kde byly tyto kameny poprvé objeveny v roce 1989. Mezi odborníky v oboru je známo, že se lokalita v Brazílii prakticky vytěžila, druhé nejvýznamnější naleziště je v Africe. Tyrkysová paraiba patří mezi nejvzácnější a nejcennější druh turmalínu právě pro svou čistou a zářivou barvu.

Vyrobit šperky s paraibou znamená pro klenotnictví po celém světě vysokou prestiž. Zároveň bývají tyto šperky skvělou investicí. Neexistuje totiž přehled o tom, kolik těchto kamenů se ve světě vyskytuje a zda se vůbec objeví další naleziště. Těžba těchto vzácných drahokamů je navíc složitá a nákladná. Práce na této sadě trvala Davidu Hrubcovi čtyři měsíce. Využil při ní speciálního efektu parabol, které jsou umístěny pod kameny a dávají jim tak úžasný jas a rozměr.

Sadu šperků z bílého zlata s paraibami pod hlavičkou JK Jitka Kudláčková tvoří 203 kusů bílých diamantů vysoké kvality a čistoty o celkové váze 1,7 ct, tři kusy paraib nejvyšší kvality, celkem o váze 4,71 ct. Tyto paraiby mají věrnou barvu moře a mohou se pochlubit vysokou čistotou bez vnitřních inkluzí. I když mohou na první pohled působit masivnějším dojmem, ve skutečnosti jsou velmi lehké a vypadají skvěle.

To může dosvědčit i česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková. Se Štěpánkou jsme nafotili sérii fotografií s paraibovou sadou, na kterých je jasně vidět dokonalost těchto výjimečných šperků.

Tato speciální sada je také skvělou investiční příležitostí, jelikož paraiby umístěné v ní jsou ve vysoké čistotě. Její aktuální cena je 2 500 000 Kč. Pokud byste se na ni chtěli podívat osobně, přijďte do showroomu JK Jitka Kudláčková v areálu Brumlovka, budova Filadelfie na Praze 4. Bude tam vystavena po celé září. Zájemci o koupi si mohou domluvit osobní schůzku s ředitelem společnosti Dušanem Mlynarčíkem na e-mailu dusan@jk.cz.

Číst článek
Limitovaná edice z kolekce Naši motýli
Limitovaná edice z kolekce Naši motýli

Sada šperků JK vytvořená ve spolupráci s Ivetou Fabešovou.

 

S radostí představujeme limitovanou edici v kolekci Naši motýli, jež vznikla ve spolupráci s obdivuhodnou osobností, podnikatelkou a cukrářkou, Ivetou Fabešovou. Její představu o šperku s ústředním motivem motýla zhmotnil náš designér David G. Hrubec. Sada šperků obsahuje náušnice, prsten a náhrdelník. V prodeji bude od 1. 7. 2022. Již nyní je možné šperky z této sady objednávat na e-mailu info@jk.cz nebo filadelfie@jk.cz.

Motýli jsou fascinujícím stvořením. Kolekci Naši motýli už několik let obnovujeme a rozšiřujeme. Část výtěžku vždy věnujeme společnosti Česká krajina na záchranu ohrožených druhů. Oslovili jsme paní Fabešovou, abychom řadu oslavující tento přírodní klenot společně rozšířili. Zaujalo nás, že některé druhy motýlů plachtí při migraci až sto kilometrů za hodinu a překonají díky tomu i vzdálenost větší jak 12 000 kilometrů – využívají při tom sílu větru. Mají neskutečnou výdrž i houževnatost. V přírodě i v životě můžeme najít paralelu. Někdy nás hladí jemný vánek. Jindy se nám opře vítr „do plachet“ a žene nás dopředu. Ale jsou i situace, kdy přijde silný protivítr. Paní Fabešová o tom něco ví. Silný protivítr dokázala překonat, využít a vzlétnout jako motýl.

Zveme vás ke shlédnutí videa s výsledky naší společné práce.

Sadu lze zhotovit ve všech barvách čtrnáctikarátového zlata. Je osázena diamanty s briliantovým brusem o kvalitě SI1/G.

Zlaté náušnice – cena 15 810 Kč (kód pro objednání ZN031C-01-1000)
Zlatý prsten – cena 34 720 Kč (kód pro objednání ZP031C-54-1000)
Zlatý náhrdelník – cena 30 570 Kč (kód pro objednání ZR031C-46-1000)

Pro registrované zákazníky poskytujeme cenové zvýhodnění dle našeho věrnostního programu.

Číst článek
Unikátní smaragdová sada je oslavou zlatnického řemesla
Unikátní smaragdová sada je oslavou zlatnického řemesla

U příležitosti 30. výročí JK, jsme vytvořili výjimečnou smaragdovou sadu, v níž se snoubí vysoká hodnota, sofistikovaná ženskost a elegance.

 

Tento šperk má pro nás nejen estetický, ale také symbolický význam. Ztělesňuje 30 let naší společné práce a naši lásku k řemeslu. Byla to pro nás velká výzva. 

Autorem návrhu i realizace je dlouholetý člen JK týmu, zlatník a designér David G. Hrubec, který je také držitel prestižního světového šperkařského ocenění. U šperků z této sady využil speciálního efektu parabol, které jsou umístěny pod smaragdy a dávají tak kamenům úžasný jas a rozměr.

Sada šperků se skládá z náhrdelníku, který je doplněn o prsten a náušnice. Sada obsahuje 16 špičkových smaragdů stejné barvy a jedné z nejvyšších kvalit na světě. Patnáct z nich bylo do šperků usazeno, jeden zůstává volnou součástí sady a nabízí svému budoucímu majiteli sadu ještě o další šperk rozšířit. Smaragdy pocházejí z nejvýznamnějšího kolumbijského naleziště, oblasti Muzo. Shromáždit takto výjimečnou sadu kamenů trvalo 20 let a jejich celková váha je bezmála 25 karátů. Sada šperků je osázena téměř sedmi sty diamanty.

Hodnota sady dosahuje necelých 8 milionů korun a máme ambici ji přihlásit na světovou šperkařskou soutěž.

Tvář propůjčila šperku Gábina Partyšová. A protože si výjimečný šperk žádá i výjimečné šaty, které dají vyniknout jedinečné kráse šperku a oslaví svůdnou podstatu ženskosti, oslovila společnost JK Jitka Kudláčková venezuelskou návrhářku Gianni di Leo, tvořící a žijící v Praze. (www.giannidileo.cz)

 

 

Číst článek
Výjimečná autorská soška anděla ze zlata, perleti a stříbra.
Výjimečná autorská soška anděla ze zlata, perleti a stříbra.

Představujeme vám unikátní umělecký artefakt, stříbrnou sošku anděla z rukou našeho designéra Davida G. Hrubce. Andělská soška ženy je i s kamenným podstavcem 37 cm vysoká, tělo má ze stříbra, křídla z perleti a v rukou drží zeměkouli ze zlata.

 

Vývoj a tvorbu samotnou autor dokončil těsně před vypuknutím koronavirové krize,

čímž se poselství sošky stává velmi aktuální. Samotná práce na díle byla náročná,

ale pro Davida naplňující, jak sám říká. A co bylo myšlenkou v pozadí tvorby?

Anděl, stojící na skále, dělá svůj poslední krok do prázdna, obrací se k Bohu držíc Zemi

v rukou a pokládá mu přímou otázku: „Bože, co s naší planetou uděláš?“

Otázka, která rezonuje v mnohých z nás.

Sošku anděla je možné vidět na naší prodejně, kde je vystavena.

Zveme vás tímto k návštěvě.

Číst článek
Korunky pro Českou Miss a Miss Universe Slovenskej Republiky 2019
Korunky pro Českou Miss a Miss Universe Slovenskej Republiky 2019

Zhostili jsme se nelehkého úkolu vytvořit dvě korunky pro vítězky letošního ročníku soutěže.

 
 
 

Vycházeli jsme z faktu, že korunky jsou určeny české i slovenské vítězce a snažili se tak do nich zanést společné prvky obou národů.

Prvním společným prvkem jsou národní barvy, které jsou do korunek zaneseny. Bílou barvu znázorňuje stříbro, které je proloženo červeným zlatem a modrými topazy. Dalším společným rysem, typickým pro oba státy, je paličkování, proto boky korunek znázorňují krajku. Korunky odkazují na historii řemesla obou zemí a jsou inspirovány původními českými korunami, které byly vyráběny z cizelovaného zlatého plechu. Korunky také ctí ladné a oblé slovanské tvary, které jsou pro oba národy tak typické.

Na tvorbě se podíleli převážně muži. Designér David G. Hrubec a ředitel Dušan Mlynarčík. Jitka Mlynarčík Kudláčková na celou realizaci pouze dohlížela. „Korunky jsem nechala čistě na mužích v našem týmu. Přišlo mi krásné, že muž vytvoří korunku pro ženu. Jen jsem se snažila stále apelovat na to, aby korunky vítězkám nespadly z hlavy. Jsem ráda, že se nám podařilo vymyslet patent tak, aby korunky byly flexibilní a přizpůsobily se tvaru hlavy vítězek,“ vysvětluje.

Korunky jsou odlehčené, jedna váží jen 112g, aby na hlavě vítězek dobře držely. Vyrobeny jsou ze zlata a stříbra, každé dominují dva topazy, sedm diamantů s briliantovým výbrusem a dvacet jedna perel - devět růžových a dvanáct bílých. Hodnota jedné korunky je zhruba 400 000 Kč a dá se předpokládat, že vzhledem k umělecké hodnotě, nápadu a použitým přírodním kamenům, bude jejich hodnota stoupat. 

Korunky přišly obdivovat i samotné finalistky, které nahlédly do dílny, kde vznikaly poctivou ruční prací a jejich výroba trvala necelých 400 hodin. Některé si dokonce vyzkoušely i práci u zlatnického stolu.

Přejeme všem finalistkám hodně štěstí!

Číst článek
České vejce
České vejce

V lednu 2019 jsme v naší výrobě dokončili, s pokorou si troufáme říci, naprostý unikát a jedinečný artefakt.

 

Jedná se o soukromý dárek pro milovanou osobu a zároveň věc, která připomíná století naší republiky a také letošní výročí sametové revoluce.

Vyrobili jsme zlaté vejce, které se za melodie Vltavy otevírá do růže, na svém povrchu má vejce secesní motivy Alfonse Muchy, zdobí ho 260 malých diamantů, dále jsou použity české granáty, vltavíny, necelých 300 gr bílého zlata, 200 gr stříbra, znaky české státnosti, použitým dřevem je náš národní strom lípa. Vývoji a výrobě tohoto unikátu jsme věnovali necelých 2 000 hodin. Ptáte se proč ? Odpověď můžete nalézt ve třech minutách tohoto poutavého videa, případně v dalším textu. 

V polovině roku 2017 nás navštívil náš zákazník s přáním vyrobit výjimečný dárek pro svoji manželku, v hlavě měl motiv vejce , jelikož mu učarovaly ty známé Fabergé vejce. Zároveň nám sdělil, že manželka miluje růže a také, že by dárek měl v sobě nést znaky češství a to jak provedením a motivy, tak také použitými materiály. Od počátku jsme cítili velkou výzvu a také příležitost být u vzniku něčeho úchvatného.

Začaly tedy vznikat první náčrtky, následně 3D modely, celého díla se ujmul člen našeho týmu, zlatník a šéfdesignér David G. Hrubec, který jej vyrobil od samého počátku až do konce. Napadlo nás, že vejce se bude otevírat právě do růže, bude mechanické, zároveň bude hrát Smetanovu Vltavu. Bylo třeba se tedy vypořádat s mnoha technickými specialitami. Dostali jsme od zadavatele velkou důvěru a poměrně volnou ruku v provedení, konzultovali jsme pouze důležité fáze.

Zákazníkův patriotismus k naší zemi nám byl a je velmi blízký a to je i důvod k ryze českým materiálům jako jsou vltavíny, české granáty, lípa a taky k využitích našich národních motivů (znaky Čech, Moravy a Slezska, Muchova secese...). Stejně tak se v celém vývoji a výrobě ukazuje tradice zlatnického řemesla u nás, použili jsme klasické i moderní zlatnické techniky.

A jaká je vlastně hodnota tohoto Českého vejce, jak jsme si ho pojmenovali? Pro každého může být jiná, každopádně je to unikát v mnoha směrech, čili jeho hodnota bude v čase stoupat. Pokud si spočítáme v roce 2019 cenu použitých drahých kovů a kamenů, naši práci a čas, dostáváme se reálně k ceně kolem 4 milionů CZK.

Dušan Mlynarčík
Číst článek
Nahoru
13 položek celkem